Stojące szafy rack

Standard RACK pozwala na swobodne kompletowanie szaf, które zapewnią bezpieczeństwo i odpowiednie warunki dla sprzętu używanego w systemach telewizji przemysłowej, kontroli dostępu, sygnalizacji alarmu włamania i napadu, telewizyjnych czy telekomunikacyjnych.

Odpowiednie szafy serwerowe dobiera się w zależności od liczby urządzeń wchodzących w skład zestawu. Stojące szafy RACK są przeznaczone dla dużych i średnich firm oraz podmiotów korzystających rozbudowanych systemów, wymagających wielu serwerów.

Poszczególne modele, wypuszczane na rynek przez różnych producentów, różnią się detalami, ale podstawowe funkcjonalności każdej szafy są bardzo zbliżone. Każda stojąca szafa RACK jest wyposażona nogi poziomujące lub kółka, które umożliwiają jej swobodne przemieszczanie. Stalowa obudowa zapewnia bezpieczeństwo elementom wyposażenia. Tylne drzwi umożliwiają szybki dostęp do przyłączy, a drzwi frontowe, z hartowaną szybą, pozwalają bezproblemowo kontrolować stan pracy poszczególnych urządzeń. W niektórych modelach montuje się kilka sztuk drzwi frontowych, wydzielając dostęp do poszczególnych przestrzeni szafy. Zamki kluczykowe lub szyfrowe chronią przed dostępem do nich osób nieupoważnionych. Stosując półki i organizery przewodów można w szafie zainstalować rozmaite multiswitche, wzmacniacze antenowe i inne, niezbędne elementy systemu, które nie zostały stworzone w standardzie RACK. Szafy stojące mają możliwość montażu odpowiedniej liczby akcesoriów, wspomagających pracę wielu różnych urządzeń.

x

Zapytaj o produkt