Półki do szaf rack

Znormalizowane szafy serwerowe, wykonane w standardzie RACK, pozwalają na bardzo łatwe montowanie wszelkich urządzeń elektronicznych. Dużym ułatwieniem są dodatkowe akcesoria, które pozwalają na konfigurację szafy RACK zgodnie z jej przeznaczeniem. Bardzo istotnym elementem są półki, które dają możliwość organizacji przestrzeni wewnątrz szafy.

W zależności od wymagań, w szafach stosuje się półki stałe, wysuwane i szuflady. Stałe półki dzielą przestrzeń, półki wysuwane pozwalają na łatwy dostęp do urządzeń. Jeśli jest to konieczne, można zainstalować odrębną półkę wysuwaną, która przeznaczona będzie specjalnie do umieszczenia na niej klawiatury i myszki. Szuflady są wykorzystywane do wydzielenia określonej przestrzeni wewnątrz szafy. Najczęściej posiadają odrębne zamknięcie, chroniące zawartość przed osobami nieupoważnionymi.

Dobierając półki do konkretnego modelu należy pamiętać o jego specyfikacji. Każda szafa RACK i urządzenie spełniające ten standard ma stałą szerokość. Wysokość poszczególnych elementów, także szuflad, podawana jest w jednostce U. Najistotniejszym parametrem jest głębokość półki. Zazwyczaj stosuje się półki o głębokości 450, 600 i 800 milimetrów. Używając odpowiednich półek doczołowych można tak zagospodarować przestrzeń wewnątrz szafy, że znajdzie się tam miejsce nawet dla urządzeń, które nie spełniają standardu RACK.

x

Zapytaj o produkt